Odstąpienie od umowy

Klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 22(1) Kodeksu Cywilnego, przysługuje – na podstawie ustawy o prawach konsumenta – prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny, w terminie 14 dni. Termin 14-dniowy liczy się od dnia, w którym nastąpiło objęcie Towaru w posiadanie przez Klienta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik.

Klient, o którym mowa w ust. 1, może odstąpić od umowy, składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy na piśmie. Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu, jednak skorzystanie z formularza nie jest obowiązkowe. Oświadczenie należy wysyłać na adres siedziby „Babysowa”  podany w niniejszym Regulaminie. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towarów będące wynikiem korzystania z nich w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia ich charakteru, cech i funkcjonowania.

Kiedy i jak nastąpi zwrot środków?

W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży „Babysowa”  zwraca Klientowi wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostawy Towaru do Klienta nie później niż w terminie 14 dni. Pieniądze zostaną wysłane do 14 dni roboczych od dnia otrzymania zwrotu i oświadczenia o odstąpieniu od umowy przez Klienta. Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie.

Jeżeli zamówienie zostało przez Ciebie opłacone przy odbiorze, prosimy o podanie numeru rachunku bądź danych do przekazu pocztowego, na które będziemy mogli zwrócić pieniądze. Dotyczy to tylko sytuacji, w której zamówienie zwracasz do magazynu.

Jeśli zamówienie było odebrane i opłacone w Sklepie stacjonarnym BabySowa, zwrot pieniędzy następuje bezpośrednio w Sklepie.

Koszt przesyłki pokrywa klient.

Sprzedawca nie odbiera przesyłek wysyłanych za pobraniem.

Gdzie przekazać zwracany produkt

W razie odstąpienia od Umowy Klient odsyła Towar niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformował o odstąpieniu od zawartej Umowy sprzedaży na adres:

„Babysowa”  

ul. Glebowa 40a

61-312 Poznań

Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Zwracany Towar powinien zostać opakowany przez Klienta w odpowiedni sposób, dostosowany do rodzaju i wielkości Towaru, zapewniający brak uszkodzeń przesyłki w trakcie transportu.

W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą.

Prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów:

    1. w której cena zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi „Babysowa”   nie sprawuje kontroli i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy,
    2. w której przedmiotem świadczenia jest Towar nieprefabrykowany, wyprodukowany wg specyfikacji konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
    3. w której przedmiotem świadczenia są Towary, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.
Chcesz otrzymywać kupony rabatowe oraz informacje o nowościach i promocjach? Zapisz się do newslettera!
Copyright © 2015 Babysowa.pl
do góry
Pokaż pełną wersję strony
ul. Glebowa 40 A
61-312 Poznań (Szczepankowo)
Sklep internetowy Shoper.pl